Οι φυσούνες στις αφίξεις/αναχωρήσεις του αεροδρομίου Λάρνακας έχουν ανανεωθεί με την αφαίρεση του παλιού πατώματος και την προσθήκη νέου.
H σύνθεση του νέου graffiti έργου των Κυπρίων καλλιτεχνών amaya_3400 (Γιώργος Γκάρεθ Χρίστου και Στέλιος Τζίβα), αντικατοπτρίζει την πλούσια φυσική ομορφιά και πολιτιστική κληρονομιά της χώρας μας. Στην είσοδο και την έξοδο του αεροδρομίου της Λάρνακας, υπάρχουν graffiti εικόνες της Κύπρου με στοιχεία και λεπτομέρειες από τον πολιτισμό, την κουλτούρα και την αρχιτεκτονική της Κύπρου αλλά και λεπτομέρειες από μεσαιωνικούς χάρτες, το οποίο εμπίπτει στο ευρύτερο πλαίσιο του έργου του Sense of Place που εδώ και χρόνια υλοποιείται στα αεροδρόμια Λάρνακας και Πάφου από τη Hermes Airports.
Το δίγλωσσο περιοδικό των αεροδρομίων της Κύπρου εκδίδεται από το 2018 κάθε εξάμηνο και διανέμεται δωρεάν, αποκλειστικά στα αεροδρόμια Λάρνακας και Πάφου και μέχρι σήμερα περισσότεροι από μισό εκατομμύριο εισερχόμενοι επιβάτες πήραν μαζί τους κάποιο αντίτυπο. Στο νέο τεύχος πάμε στο ιστορικό κέντρο της Λευκωσίας, βολτάρουμε σε δρομάκια στη Λάρνακα για να συναντήσουμε ζωγράφους και κεραμίστες, επισκεπτόμαστε το φιλόξενο Βουνί και ανακαλύπτουμε κρυμμένους θησαυρούς της κυπριακής γης.
Το νέο τεύχος βρίσκεται ήδη στα ειδικά stands στους χώρους των αεροδρομίων Λάρνακας και Πάφου. Μπορείτε να το διαβάσετε ηλεκτρονικά, εδώ.
Μια καινούρια άφιξη υπάρχει στο χώρο Meet & Greet του αεροδρομίου της Λάρνακας. Το Panopolis δίνει λύσεις για κάθε διάθεση και στιγμή, καθώς ανάμεσα σε άλλα, μπορεί κανείς να βρει DIY σάντουιτς και σαλάτες, σνακ, χυμούς αλλά και κυπριακά προϊόντα όπως παξιμάδια κλπ.
Μια νέα υπηρεσία προστέθηκε στο χώρο των αφίξεων στο Αεροδρόμιο Λάρνακας. Η υπηρεσία προτεραιότητας Express Lane στον έλεγχο ασφαλείας του αεροδρομίου εξασφαλίζει πρόσβαση σε μια ειδική λωρίδα για τον έλεγχο ασφαλείας που σας επιτρέπει να φτάσετε πιο γρήγορα στον ιμάντα αποσκευών ή στην έξοδο. Μπορείτε να προκρατήσετε την υπηρεσία και διαδικτυακά.